| cripsontyphoon a întrebat:

Salut toata lumea! Folosesc windows 8.1, iar de ceva vreme mi-a spus ca windowsul va expira si ca trebuie sa cumpar o licenta. Mi-a intrat singur in store si a inceput sa descarce windows 8.1 cativator gratis, dar nu a trecut de 0%. Am sunat la un servide de calculatoare si un prieten mi-a dat un program "windows 8.1 kms acctivator" si mi-a activat windowsul full, sau cel putim asa mi-a spus dupa ce a terminat activarea. Intrebarea mea este a functionat cu adevarat si de acum incolo o sa am windowsul full fara sa trebuiasca sa platesc nimic si daca da ma expun vreunui risc? Multumesc anticipat si

11 răspunsuri:
| ȚuȚu7373 a răspuns:

Da iti trebuie licenta si sa te intreb "L-ai luat de pe google sau cumparat?""

| cripsontyphoon explică (pentru ȚuȚu7373):

De la un prieten da programul l-a luat de pe google

| ȚuȚu7373 a răspuns (pentru cripsontyphoon):

Pai probabil nu l-ai instalat bine ca la inceputul instalarii iti da 2 chestii una cu sa platasesti peste un timp si alta sa nu platesti decat daca se face update.

| tsbproduction a răspuns:

Cel mai bine, daca aveai instalat versiunea preview, puteai sa il treci gratuit pe 8.1 pro

| tsbproduction a răspuns:

Intri in market si dai sa descarce windows 8.1 pro.

| cripsontyphoon explică (pentru tsbproduction):

Da dar nu mi se descarca deloc

| tsbproduction a răspuns:

Spune ce windows ai, versiune si numele de cod.

| cripsontyphoon explică (pentru tsbproduction):

Windows 8.1 proprewiew evalution copy Build 9431
profuct id00137-11009-99909-aa365

| tsbproduction a răspuns:

Trebuie sa iti descarci windows 8.1 pro. Altfel nu merge. Imi pare rau.