| FcRb_Bogdan_1995 a întrebat:

Salut toata lumea! Va rogma puteti ajuta : vreau sa imi iau un ps3 dar nu stiu daca de 12 sau de 500 de gb! Nu inteleg ceva :
1. pentru ps3 12 gb la fiecare joc trebuie instalat si iti ia din memorie ( daca e pe cd )? ( daca da va rog spuneti-mi pot sterge instalarea dupa ce termin jocul )
2. Daca imi iau un ps3 12 gb si imi iau fifa 14 si wwe 2k14 ( jocurile care mi le doresc ) daca sunt instalate merg fara lag ( repede fara nici o problema la incarcare )?
3 pe ps3 12 gb merge sa joci online ( in special fifa ultimate team )?
Va rog eu mult sa imi raspudetii cat mai repede!

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

1. Unele jocuri cer instalarea de date in memoria interna. Spatiul ala de 12 gb iti ajunge si nu prea, depinde de joc. Insa datele de la jocuri le poti sterge dupa ce termini un joc, ca sa faci spatiu pentru date pentru alt joc.
2. Toate jocurile merg la fel. Fifa 14 ruleaza 720p cu 30-60 fps(depinde). Vezi si pe youtube, ca la fifa e ok. wwe nu am jucat, asa ca nu te pot ajuta.
3. Da, merge pe absolut orice ps3, nu conteaza din ce an, ce versiune etc. Cum ziceam, ideea e ca merge sa te joci online.
Eu am avut ps3 ss 12gb, insa nu m-am multumit cu 12gb, si i-am pus ulterior un hdd de 500gb ca sa nu mai am griji. Oricum, e ps3, pui absolut orice hdd sata de laptop 2. 5inch si e compatibil.

| Horeica_Cosmin_1998 a răspuns:

1 cd nu are memorie
2 nu trebuie instalate
3 da (pe playstation network)