| Gabriel_Claudiu_1992 a întrebat:

Tocmai am achizitionat un TV Smart Samnsung 49RU7302 si incerc sa rulez filme in browser insa acestea nu pornesc, apas butonul "play" insa nu are niciun efect.
Stie cineva cum sa procedez? Trebuie schimbate ceva setari? (Filmele pe care vreau sa le rulez sunt de pe siteuri free). Multumesc anticipat.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu orice player poate reda orice format de fisiere foto /sunet /video.
Pentru a le putea deschide, soft-ul aparatului trebuie sa le recunoasca.
Incearca intai sa redai filme de pe Youtbe. Daca functioneaza, atunci nu ai problema cu televizorul. Daca nu, atunci trebuie dus inapoi in garantie.

| Gabriel_Claudiu_1992 explică (pentru Bula):

Funcționează Youtube, Netflix... insa pe un site de genul "filmehd" nu pornesc.

| Bula a răspuns (pentru Gabriel_Claudiu_1992):

Probabil transmit filmele intr-un format codat nerecunoscut de TV.
Incearca sa descarci filmul pe un calculator, vezi ce extensie are fisierul, iar daca are una diferita de cele recunoscute de TV, atunci se poate converti (chiar si online).

| sierra1 a răspuns:

Ce fel de filme, ce browser?

| Gabriel_Claudiu_1992 explică (pentru sierra1):

Filme de orice gen, pe site-uri de filme online (cu exceptia platformelor speciale: Netflix, hbo )

| sierra1 a răspuns:

Caută in meniu opțiunea update și vezi dacă rezolvi așa