| Mariuszee a întrebat:

Tocmai am aflat parola de wireless a vecinei dar când o introduc nu se conectează. Este parola scrisa pe router, de ce nu merge? Și-a schimbat parola? Se poate conecta cu cea veche?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Si eu am avut un vecin care a vrut sa-mi fure wi-fi, fara sa ma intrebe.
Inca s-a revoltat cand l-am intrebat: "Cum indraznesc sa-l fac hot? De unde stiu ca a fost el?"
In aceea seara s-ales cu hard disc-ul laptop-ului formatat si telefonul cu... ecran negru. big grin

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Poate a schimbat parola, poate semnalul e prost, un motiv sigur exista nu e mai ok sa nu spargi parola cuiva si ai netul tau propiu

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca si-a schimbat-o, de aceea nu te lasa sa te conectezi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil a schimbat-o

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Si-a schimbat parola.
2. Are restrictie pe MAC.
3. Are restrictie pe IP (si are un nr de IP-uri alocate egal cu nr de dispozitive pe care le foloseste).
4. Are restrictie pe nr de dispozitive care se pot conecta simultan.

Răspuns utilizator avertizat
| AIeXxX a răspuns:

Te.a banat. La mine cand intrau vecii pe wifi meu ii banam din consola.parola nu mi.o schimbam. Astfel nu puteau sa se conecteze deloc