Întrebare recomandată | JustVlad_3436 a întrebat:

Tocmai am primit un nou calculator (cam jaf: 512RAM, 64MB placa video AMD Athlon 1, 1ghz), si am o problema. Pe orice site video (youtube, vimeo), se intrerupe atat sonorul cat si imaginea si merge sacadat. Am instalat Flash si Shockwave, si Codecuri (nu stiu daca ajuta). Dau FUNDA big grin

Răspuns Câştigător
| 4ndr33y a răspuns:

Daca vrei sa-ti mearga urmeaza cu atentie instructiunile astea :
1.Intra in Control Pannel si dezinstaleaza Flash player
2. Cauta pe web versiunea 10.1 (depinde ce browser ai IE pentru internet explorer sau NON-IE pentru celelalte - mozilla, opera etc)
3. Restarteaza computerul
4. Dupa restart deschizi un clip pe youtube, dai click dreapta pe el, settings si asigura-te ca e bifat "use hardware acceleration"

Acesta versiune de flash este optimizata pentru placile video vechi. Flashul cel nou nu este compatibil cu placa ta video iar decodarea cade pe procesor, care fiind slab nu poate sa decodeze in timp real.

4 răspunsuri:
| ServicePC a răspuns:

Ce windows are?

| ArkanHell a răspuns:

Windows 98 scrie pe tine laughing))

| sangeretec a răspuns:

De jaf ce e sincer dar poti incerca sa reinstalezi windowsul incearca windows xp profesional daca face acele-asi figuri incearca sa rulezi videourile de pe you tube la cel mai mic nivel de calitate daca tot persista acea problema aruncal...(bine ar ma putea fi si hardul sa aiba bad psihic )

| ROZ22 a răspuns:

E din cauza placii video