| itiandrei a întrebat:

Tocmai ce am achizitionat un laptop Lenovo z580 nou (de la mediagalaxy), laptopul are
-procesor Intel core i5 -2.5gb
-6gb ram
-placa vidio nVIDIA geforce 630
dar nu stiu de ce jocuri ca metro 2033 merg sacadat, pareri ajutor (am ultimile drivere la placa video)

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca ai placa video incorporata si este slaba. Trebuia sa te gandesti INAINTE sa-l cumperi, nu dupa. Prostia costa!

| victorandrei a răspuns:

Pentru ca iti pornesc jocurile cu placa video integrata. Dai clik dreapta pe scurtatura jocului si dai run with graphic procesor... si selectezi nVIDIA. Nvidia se activeaza doar la jocuri sau aplicatii care au nevoie de placa grafica dedicata. Nu toate jocurile intra automat cu ea. Ori dai mereu click dreapta/run with graphic procesor... / ori adaugi in lista permanenta din nVIDIA settings parca jocul.

| Rony23 a răspuns:

Control Panel\Hardware and Sound\Power Options

acum trebuie sa modifici urmatoatele: la planul care il ai bifat dai Change plan settings apoi Change advanced power settings, acolo dai pe Procesor power management- maximum procesor state - plugged in -100%

la mine asta era problema cu jocurile, si am acelasi sistem in mare

| Burlacu_Dragos_1988 a răspuns (pentru Rony23):

Rony23 ma ajuti si pe mine cu ceva...imi merge metro 2033 cu asta: pot sa joc metro 2033 cu pentium dual core cpu t4200 @2 ghz...
4 gb ram.x64 bit operating system?