| adyurs a întrebat:

Salut, tocmai ce am cumparat un monitor (Lenovo 144hz, 1ms gsync) la laptopul meu(i5 7300hq, gtx1050) si problema e ca monitorul e conectat la placa video integrata si am doar 120hz nu ca asta ar fi o problema dar vreau sa conectez Monitorul la placa nVIDIA ca sa activez gsyncul. Ce pot face? Un prieten mi-a spus sa dau disable la placa video integrata insa mi-e frica sa nu raman fara video. DAU FUNDA

3 răspunsuri:
| UnderVoltage a răspuns:

Despre ce model de laptop vorbim mai exact?
Majoritatea laptopurilor au legat hdmi la placa video integrata, dar unele au usb-c dp care este legat direct la cea dedicat, in acest caz o sa iti trebuiasca un adaptor de la usb-c la display port.
Iti spun din experienta pentru ca eu asta folosec pentru a obtine 144hz si gsync.

| adyurs explică (pentru UnderVoltage):

Un Asus fx503vd. nu am usbc