| RayOrso6153 a întrebat:

Tocmai ce mi-am cumparat un calculator nou, care venea cu ubuntu 14.04 lts deja instalat. Am vrut sa imi instalez windows (7) si cand am dat install mi-a spus ca nu am memorie pentru instalare. Apoi, am realizat ca nu pot descarca nimic pe computer din aceasta cauza, cu toate ca hard disk-ul meu este de 1 TB.
Acum, cand intru pe calculator, imi apare low memory, dar nu am nimic instalat.
Va rog, spuneti-mi ce as putea sa fac!

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Low memorie nu se refera la HDD ci la memoria RAM. Daca era vorba de HDD iti spunea ca nu are spatiu. E ceva problema cu memoria RAM. Trimite-l in garantie. Ia legatura cu vanzatorul si intreaba-l cum procedezi.

| matrix100 a răspuns:

Vezi ce versiune de win7 ai instalat exista pe 32 biti care este recomandata daca ai maxim 4 giga de ram si versiune de win7 pe 64 de biti daca ai mai mult de 4 giga de ram

| K0sti a răspuns:

Ma neica, memoria e una, hardul e alta! A drac ea stiinta...

| GL757W a răspuns:

Sau mai exista pobilitatea sa aiba
protectie pe bios big grin