| anonim_4396 a întrebat:

Tocmai ce mi-am instalat win 8.1 PRO x64 si nu pot instala placa video dedicata AMD RADON R5 M330 dandu-mi eroarea 1603. In dxdiag imi apare si in device mananger dar nu pot instala acel meniu al iei de pe site-ul amd, deoarece as vrea additional settings amd ca sa pot seta jocul pe performanta. Am incercat de dezinstalez din device mananger dar mi-a insalat driverul gresit pentru AMD HD 8600M series am vazut acesta problema la mai multi...
Am instalat driverul pentru placa video integrata Intel HD Graphics 5500.
Cum as putea rezolva problema, dau funda.
Toate componentele(laptop):
i3 5020U 2200MHz Dual-Core, 4Thread.
4 GB RAM DRR3 1600MHz
Video Card Integrated: Intel(R) HD Graphics 5500
Video card Dedicated: AMD RADEON R5 M330
Windows 8.1 PRO, 64X.

Răspuns Câştigător
| Skippy223 a răspuns:

Scoate programul asta: http://support.amd.com/......ility.aspx - instaleaza-l si pune-l sa scaneze pentru erori. O sa stii ce sa faci, e intuitiv.

4 răspunsuri:
| Skippy223 a răspuns:

Aici e link-ul de la driver-ul pentru placa ta video. Incearca sa-l instalezi.
http://support.amd.com/en-us/download/mobile?os=Windows+8.1+-+64

| anonim_4396 explică (pentru Skippy223):

La fel

| anonim_4396 explică (pentru Skippy223):

Am rezolvat am luat installerul 1.7.2 Habar n-am de ce nu a mers oricum ai funda.

| Skippy223 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma bucur ca ai rezolvat. Probleme cu GPU-ul sunt foarte enervante. Eu o data am pierdut doua zile intregi incercand sa imi repar GPU-ul.
Problema e ca a trebuit sa instalez driver-ul doar din cod (eram pe linux) si nu aveam nici o interfata. De atunci sunt mai precaut cu GPU-urile.
Noroc in continuare! haha

| Skippy223 a răspuns (pentru anonim_4396):

Scoate programul asta: http://support.amd.com/......ility.aspx - instaleaza-l si pune-l sa scaneze pentru erori. O sa stii ce sa faci, e intuitiv.