| Ionuţ_Adrian_2000 a întrebat:

Tocmai ce mi-am luat un cablu de internet (ETHERNET) pentru laptop! Stiti cum ma pot conecta cu cablul acesta la laptop? Acum sunt conectat prin wireless.

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

De unde te conectezi wireless la internet? Ai un router wireless? Pentru a folosi internet prin cablu, trebuie sa conectezi cablul ethernet atat la router, cat si la laptop. Asigura-te ca ai un slot rj-45 in partile laterale ale laptopului, acolo unde vei conecta cablul achizitionat. Daca nu exista acest slot, alternativa ar fi un adaptor "rj-45 to usb", pentru a putea folosi totusi internet prin cablu.