| Adnosius a întrebat:

Tocmai mi-am luat o consola Xbox One S, și controllerul, după câteva zile, trebuie încărcat. În el are niște baterii Duracell, dar eu l-am băgat la încărcat cu un cablu USB simplu. Are ceva? Trebuie sa cumpăr un acumulator sau merge și asa?

2 răspunsuri:
| Muresan_Marius_Ioan_1975 a răspuns:

Bateriile nu se incarca, doar acumulatorii.Mare atentie bateriile pot explodaca daca le pui la incarcat.

| Adnosius explică (pentru Muresan_Marius_Ioan_1975):

Pai controllerul are o mufa în partea din fata, și l-am băgat acolo la încărcat și vad ca se încarcă, nu are nimic, dar ma gândesc ca poate afectează ceva la el, fiindcă are baterii (bateriile cu care a a venit) și nu știu dacă sunt reîncărcabile sau nu.