| Raducanu1996 a întrebat:

Salut tocmai mi-am luat un Samsung galaxy mini 2 de vreo 2 zile si nu stiu de ce am memoria RAM mai mult de jumate ocumapta si cand dau golire memorie ram este la fel si aplicati multe nu am dar jocuri am vreo 10 oare din cauza asta e.In bara nu am nicio aplicatie ce tot imi consuma memoria ram si cum o golesc dau funda daca imi explica cineva!

2 răspunsuri:
| Slavian a răspuns:

Salut,
Nu ar trebui sa iti faci griji pentru ca este normal, in primul rand din memoria RAM iti ia mult sistemul android, widget-uri(daca ai pe fundal). In al doilea rand jocurile o sa-ti mearga bine ca mai ai din memorie, asa ca stai linistit, la mine e la fel.
Mult noroc!

| bYbr0kenn a răspuns:

Are sistem de operare frate, e si normal sa foloseasca mai mult de jumatate de RAM ...plus ce ruleaza el dupa deschidere. I-ao ca pe ceva buun ceea ce ti-am spus