| Wewo_Khinez_1991 a întrebat:

Salut,tocmai mi-am luat un TV Philips Ambientlight si incerc sa conectez laptopul prin Hdmi cu tv...dar nu merge.(doar ce l-am aprins fara sa instalez nimic).Ma poate ajuta cineva?

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

"Philips Ambientlight" mai exact ce model, si ce model de laptop, ce marca? Conecteaza cablul hdmi la laptop inainte sa pornesti laptopul. Daca ai driverele placii video instalate/actualizate, da-i "duplicate" din laptop. Sau Windows (butonul dintre alt si ctrl) + P http://www.youtube.com/watch?v=HmqS5hzyHIE
Asta functioneaza daca totul e ok cu laptopul, televizorul, cablul, si daca laptopul iti da output prin hdmi, nu input.

| Jhonny22 a răspuns:

Pai daca se intampla nimic, mergi la setarile placii video, si vezi daca iti apare conexiunea hdmi, daca nu, inseamna ca iti trebuie un update la driverul video, se aude sunetul de conectare al hdmi-ului cand bagi cablul? Daca se aude inseamna ca, virgula cablul e bun, si nu ai driverul sau setarile, daca nu se aude, cablul hmdi nu e bun, sau iesirea din tv nu e selectata!