| sskrillex96 a întrebat:

Salut. Tot am o problema care persista la un laptop, si anume driverul de la placa video Nvidia gt740m. Doar ce am instalat Windows ul, am instalat toate driverele cu Driverbooster și în device manager la 3d controler driver când îl instalez, după restart îmi da eroare pe un ecran albastru. Am Windows 7 instalat am uitat sa menționez și asta. Si în device manager la display adapters îmi arata doar un driver instalat de Intel hfgraphics 4000. Care sa fie problema? Și alta întrebare de ce trebuie sa instalez 2 drivere la placa video, unul Intel și celalalt Nvidia?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Descarca si instaleaza driver-ul cel mai recent de pe site-ul producatorului laptop-ului (pentru modelul tau).

Inaintea instalarii sterge driverele actuale din Device Manager!

| flixbuster a răspuns (pentru Bula):

Sfat bun. La laptop-urile cu switchable graphics (= 2 placi video) daca nu folosesti drivere de la producator ci generice e ca si cum ai cauta necazuri cu lumanarea.