| lauFCB a întrebat:

1) Vreau sa-mi cumpar un PS3 si nu stiu daca sa-l cumpar original din magazin sau la mana a doua?
2) Daca-l modez si pun jocuri piratate pot sa cumpar jocuri originale si sa le instalez, chiar daca este modat? Pentru ca unele jocuri se pot juca si multiplayer si din cate am auzit daca pui jocuri piratate poti sa joci doar single player, fara multiplayer 3) Se poate juca si multiplayer chiar daca jocurile sunt piratate?

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

1. Originale is ambele laughing Nu exista ps3 fake. Daca vrei nou sau sh, vezi la 2.
2. Modarea oricum nu o poti face tu acasa. la modelele care sunt acum pe rafturi(De fapt toate de dupa 2011) modarea te ajunge la 400 lei+ca o sa ai nevoie de hdd extern, inca 200 lei si ala... vreo 600 lei, si cat chin ai sa ai daca faci cu swapdisc.
Cele inainte de 2011 se modeaza mai ieftin si "sigur". Modarea e 150 lei(desi recomand sa cumperi una gata modata daca tot vrei modat).
Da, poti in ambele cazuri sa pui jocuri originale dupa ce o modezi, dar care mai e logica laughing? Cel putin la modarea cfw(adica inainte de 2011) te poti juca online si cu jocurile din download.
Single player joci doar pe xbox in modare rgh, sau ps3 modare ode daca e blocat vreun fw si acolo(nu mereu, nu-i regula). La ce am zis eu, merge fara probleme.
3. Deci in anumite cazuri, da.
3.1: am ps3 de asta, stiu ce spun laughing.

| mgtow a răspuns:

Noul ps3 nu se poate moda, il poti cumpara la mana 2ª modat si nu va fi necesar sa platesti jocurile pentru ca nu are rost. Modul online la o consola modata va fi inoperativ, altfel ti s-ar bloca consola pentru ca e modata

| mgtow a răspuns:

Ca sa te asiguri ca iti cumperi ps3 modat in conditii vorbeste cu un informatician de incredere sa iti faca rost de la cineva care cunoaste

| Garielu a răspuns:

1)Daca il iei din magazin este mai scump, la mana a doua mai ieftin.dar poti sa iti iei teapa.Deci daca vrei mai ieftin trebuie sa fi atent cand il cumperi.
2)Mie pe ps2 imi mergeau dar nu aveam jocuri online(ma jucam doar eu cu un prieten in2)