| LPCTSTR a întrebat:

A mai întâlnit cineva situații în care telefonul (tău/cuiva) a început fără niciun motiv să țiuie și după să se ardă difuzorul?
Cam cu asta m-am confruntat azi și acum pregătesc garanția însă țiuitul ăla a venit din efectiv nimic (mă uitam la un video pe Facebook și bam. țiuit (pe care nu-l puteam controla cu tastele de volum), după 10 secunde se oprește de tot, merg pe yt și după realizez tristul fapt că trebuie să caut garanția).
Voi ați pățit așa?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

A pățit fratele meu cu galaxy note (n7000).
Nu știm nici acum din ce cauza s-a produs, căci nu mai era în garanție și nu l am mai reparat, însă am observat ca s-a umflat bateria.
După vreo 3 ani de ținut în vitrina, l am dat cuiva ce nu își permitea telefon, și a luat o baterie SH, și a zis ca merge.
Deci după mine e strict supraincalzire, dar se poate se se fi topit ceva.

4 răspunsuri:
| raMLesS a răspuns:

Din cauza bateriei

| alexalx1234 a răspuns:

Despre ce telefon este vorba?

| LPCTSTR explică (pentru alexalx1234):

Samsung (galaxy) j5 2017

| NLS a răspuns (pentru LPCTSTR):

A pățit fratele meu cu galaxy note (n7000).
Nu știm nici acum din ce cauza s-a produs, căci nu mai era în garanție și nu l am mai reparat, însă am observat ca s-a umflat bateria.
După vreo 3 ani de ținut în vitrina, l am dat cuiva ce nu își permitea telefon, și a luat o baterie SH, și a zis ca merge.
Deci după mine e strict supraincalzire, dar se poate se se fi topit ceva.

| SPECTOGRAFIE a răspuns:

Salut. Da, am mai pățit. Fenomenul acesta se numește supraîncălzire. cauzată de baterie. trebuie să îți schimbi bateria.