| mafiotulnumberone a întrebat:

A venit vreamea, sa imi schimb si eu calculatorul. Mai exact, mi-as dori un laptop bunicel, cat si pentru jocuri, cat si pentru office. Jocuri gen GTA San andreas / gta 4 / COD / CSGO etc. Momentan detin bugetul de 9-11 milioane aproximativ. Am facut un calcul, si m-ar "costa" mai ieftin daca as alege resigilate, decat nou nout, de pe eMAG. Doarece diferenta este de 1-2 sau chiar 3 milioane, si pentru o zgarietura sau un pixel mort, eu spun ca merita. Am zarit un Lenovo, nu mai stiu modelul exact, cu aceste componente: Processor: Pentium Quad-Core 2.16 ghz, 4 GB Ram, Intel HD Graphics, 500 GB spatiu de stocare. Alte idei imi mai puteti da? Si de pe alte site-uri, desigur. Orice idee / sfat / critica e bine venita! Multumesc mult.

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca vrei ceva pentru jocuri, ia-ti un PC. La acelasi pret e mult mai bun si poate fi inbunatatit in timp. Laptopul este pentru cei ce-si permit sa cumpere unul foarte bun sau il iei pentru a te uita la filme.

| KodrutZ a răspuns:

"Laptop bunicel" si "9-11 milioane" nu au ce cauta in acelasi context.

| mafiotulnumberone explică (pentru KodrutZ):

Depinde cum privesti situatia amice. Momentan am un celeron, iar un pentium quad-core este mai bun decat asta. As putea sa mai astept, si sa iau in i3 1.80 ghz, 4 GB RAM, 500 gb si placa Nvidia Geforce 970m, sper sa nu gresesc, de 2gb

| KodrutZ a răspuns (pentru mafiotulnumberone):

Laptop in banii astia, pe care sa te mai si joci frecvent, sa zici mersi daca te tine anul ala, maxim doi, cit o sa ai garantie.

| KillaNoFilla a răspuns:

Cu un Intel hd graphics no-sa-ti mearga nici o data gta 4.Si da, sa merita sa-l cumperi resigilat(asa am facut si eu).Dar leptopul e pentru studenti si persoane care au nevoie sa se deplaseze cu pc-ul(economisti, directori...)

Răspuns utilizator avertizat