| Katsu a întrebat:

Acum 2-3 zile mi-s-a stricat antivirusul, anume avg, se dezactiva singur din cand in cand si uneori nu ma lasa sa deschid google chrome, nici sa navighez pe net asa ca il dezactivam eu 5 min cand era sa vad ceva pe net iar apoi il activam iar, la absolut orice aveam in pc si dadeam dublu clik zicea ca are virus. Am fost la un prieten sa descarce un film iar apoi sa-l descarc si eu sa vad daca mai zice ca e virus, lui nu ii spunea si are avast cu licenta dar mie tot imi dadea ca am virus, infine. Azi am pornit pc si nu mai puteam deschide nici un fisier executabil, avg se deschidea si parca isi dadea singur refresh intruna cu sunetul ala de eroare si apoi am intrat in start, run, am scris chestia aia cu command sa intru la registrii si sa schimb acolo o valoare, cum vazusem pe net la vecinu' si atunci imi mergeau toate, am intrat in avg si l-am pus la scanat. Mi-a gasit viermi in fiecare fisier din partitia D unde aveam doar filme, muzica, jocuri iar apoi iar incepuse cu aceeasi eroare, am incercat sa-i dau restore din System Restore dar zicea ca nu s-a schimbat nimic, etc. Acum am bagat si eu avast cu licenta gratuita dar tot imi da erarea aia uneori si am un programel care l-am instalat mai demult fara sa vreau, gameshadow iar acum cand vreau sa-l inchid de acolo de jos din bara imi da eroarea asta:
GAMESH~1 has experienced an error. Please contact tehnical support if the problem persists.
File not found: 'C:\Program Files\Game Shadow\GAMESH~1_Offline.ico'

La celelalte erori nu mai stiu ce scria, si sa nu uit ca inainte cand avg-u nu-mi gasise viermii, cand dadeam dublu clik pe absolut orice din pc imi aparea chesti aia sa selectez un program din lista. Cam atata tot, scuzati de lunga mea poveste dar vreau sa repar pc-ul dar fara sa reinstalez windows-ul daca se poate. Doar spuneti-mi, ce sa-i fac?

11 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

E posibil sa ai si virusi foarte puternici. Avg e bun ca detecteaza foarte bine, dar are un minus ca e cam perfmisiv si nu site sa ii sterarga brutal, cum face bitdefender spre ex.

| victorr_3274 a răspuns:

Scaneaza cu malwarebytes, il poti lua de aici http://download.cnet.com/......04572.html

| Ekcstsy a răspuns:

Dezinstaleaza-ti avg-ul care banuiesc ca e cel freeware care il iei de pe net, si puneti ceva professional + un spyware si un trojan remover, ultimele 2 doar pentru un search rapid apoi le dezinstalezi.

| Ekcstsy a răspuns:

Http://en.kioskea.net/forum/affich-78160-cannot-open-any-program urmeaza pasii acestia nu sunt grei si vei rezolva problema.

| Petrica44 a răspuns:

Buna! Incearca sa-l schimbi cu Bitdefender Internet Security 2012. Tine aici o licenta de activare valabila pentru 210 zile. 75BE25A15232DEFDAA0A
Succes! Il descarci din pagina oficiala, de proba si cand il instalezi, ii pui seria de mai sus.P.s. Daca mai ai probleme da-mi un semn.

| Petrica44 a răspuns:

Asta iti gaseste toti virusii din calculator si-i elimina pe loc.Este cal mai bun program al momentului.
http://www.infospyware.com/antispyware/malwarebytes-antimalware/

key para activare full:

id: 1JA31
key: 6VB1-5M92-A48J-4NVM

id: 9UA84
key: LGWP-AL2E-DT4K-FCCJ

id: 6UP65
key: 918V-L5BX-3LK3-815W

id: 1AQ13
key: G81U-2KTT-9QQK-UM5B
Succes!

| Sparkii a răspuns:

Cel mai bun este nod 32 eu nu cumpar licenta la el si foloesc licenta de proba timp de 30 de zile al am gratis si dupa cand expira licenta al dezactivez si pun iar un ID de mess si asa ca este mereu protejat pc meu big grin

| Katsu explică:

Multumesc tuturor pentru sfaturi, am sa incerc ce mi-ati recomandat. O seara perfecta tuturor!

| Demonul202 a răspuns:

Bun eu te sfatuiesc sa reinstalezi windowsul fiindca nu mai poti face nimic sau iti iei alt antivirus cum ar fi Bitdefender e foarte bun.

| actorul a răspuns:

Ia-ti avast

| Katsu explică (pentru actorul):

Pai am avast, si tot imi da uneori o eroare ca am fisieru corupt/virusat asa cum dadea si avg-ul de asta zic ca nu stiu ce sa-i mai fac