| anonim_4396 a întrebat:

Acum 2 zile am șters definitiv din PC o melodie iar acum aș dori să o pot recupera. Am folosit mult programe dintre care o parte nu au mers deloc iar celelalte au recuperat, culmea alte fișiere șterse mai demult(mult mai vechi) din PC(printre care și alte melodii) dar niciunul nu a recuperat ce doream eu. Ce să fac? Ce programe mai știți?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cu cat folosesti de mai multe ori si timp mai indelungat Windows-ul, acesta scrie pe disc mai mult si le scrie "la nimereala", unde gaseste loc liber (chiar sute de Mb intr-o sesiune).
Daca programele de recuperare nu ti-au mai gasit melodia cautata, atunci mai mult ca sigur lucul lui a fost suprascris fizic, deci nu mai ai ce recupera.

Mai ai o sansa: descarci inca odata aceea melodie de pe net sau o copiezi din nou de la cine ai primit-o.

(invatatura de minte, pentru viitor)

| mudokins78 a răspuns:

Sistem restore!
Cel mai bun.

| Catabtr23 a răspuns:

Ai incercat Recuva?

| anonim_4396 explică (pentru Catabtr23):

Da, am incercat. Din pacate nu am gasit nimic cu el. Nu m-a ajutat deloc.