| Vasy10 a întrebat:

acum 2 zile fratelui meu ia scapat laptopul pe jos. de atunci nu mai merge pur si simplu tot incerc sa i bag windowsul si deloc bootez de pe un stick apare sigla de la windows se incarca putin dar apoi ramane ecranul negru! reusisem o data sa ajung la locul unde trebuie sa aleg partitia dar zicea " ca nu gaseste nici un Hard " mai pe intelesul meu s`o fi ars hardul?

7 răspunsuri:
| Cronki a răspuns:

Hardul e sensibil la socuri. Cu siguranta trebuie inlocuit.
P.S.
n-are treaba "conexiunea" happy
"nu e deranjat nici un cablu"hee hee
n-a pierdut "piesele mici" laughing
nu se poate „dezbate"
Hardul e prins bine pe pozitie, cei care au deschis un laptop stiu lucrul acesta!

| RAY a răspuns:

Incerca sa rebagi hardul la locul lui

| K0sti a răspuns:

A murit hardul de la soc...altul!

| untu a răspuns:

Nu se mai poate face nimic, chiar daca a scapat pe jos! Pentru ca calculatorul poate contine si componenete mici sau foarte mici care sint foarte sensibile si fragile, asa ca du-l la service! Nu desfa calculatorul acasa ca risti sa mai pierzi piesele mici!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca spune ca nu gaseste niciun hard, roaga-te sa fie deranjat numai cablul ce intra in hard. Nu deschide tu laptopul sa nu imprastii toate pe jos.

| TheImpaler a răspuns:

Nu neaparat. verifica conexiunea hardului daca stii sa desfaci laptopul. daca nu...service.

| WEneedPirACY a răspuns:

1.Sar fi putut dezbate hardul si la care acesta nu poate sa isi completeze functiile comple 2.verifica firele care conecteaza hardul cu procesorul 3.Nu incerca sa faci tot felul de chestii iti recomans sa te duci la un tehnician. Bafta