| downloadjocurionline a întrebat:

Acum 3-zile placa mea video 9800GT stătea la 51-52 de grade in windows, dar acum stă la 55-56 de ce obiectez că am jucat jocuri pe ea, în care zicea că ajunge la 80% la high si eu am jucat la ultra din cauza asta o fi? URGENT FUNDĂ

7 răspunsuri:
| dragosbogdan001 a răspuns:

Pai du-te la cineva specializat sa verifice. Cine stie ce s-o fi putut strica... Pot exista mai multe motive pe care nici noi nici tu nu le putem determina.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate merge pana la 80-90 grade temperatura. Nu-i problema.

| sltlp a răspuns:

80% cred ca au vrut sa fie grade, da?

| EneCristian a răspuns:

Totusi ce gen de racire ai? stii ca mai conteaza si aerul din carcasa deci de acolo poate fii diferenta dintre grade oricum pentru a fi sigur iti recomand niste ventilatoare in carcasa( doua ar fi perfecte unu pe fata sa bage aer si altul pe lateral spate sa scoata).

Răspuns utilizator avertizat
| EneCristian a răspuns (pentru downloadjocurionline):

Asa cum am spus placa are propia ei racire nu e nevoie daca vrei o racire a pc-ului recomand sa vorbesti cu cei de la pc garage pe site-ul lor( ei stiu mai bine ce si cum si te ajuta si cu montatul) daca chiar vrei cauta tu singur ventilator dar nu recomand trebuie sa se si potriveasca in carcasa.