| Zozohun a întrebat:

Acum cateva luni mi-am reformatat calculatorul, si de curand m-am apucat de metin2. Ideea e ca am lag pe server si nu e de la setarile din joc / server, pentru ca la un prieten merge bine. Inainte sa-mi reformatez PC-ul, mergea perfect si acum am lag. Ce as putea face la PC ca sa nu mai am lag? Nu este de la PC, pentru ca e unul bun. (AMD phenom II x4 B45 processor 3. 01GHz si Nvidia GTX 460)

P.S: Ideea ca e eu cand am reformatat PC-ul, nu am mai facut anumite setari in panoul de la nVIDIA. Oare asta e problema?

2 răspunsuri:
| LaurGeorgeP a răspuns:

Da,cam asta e problema.

| Zozohun explică (pentru LaurGeorgeP):

Astea sunt setarile mele actuale. Cum sa le fac?
Ambient Occlusion = Off

Anisotropic filtering = Application-controlled

Antialiasing Gamma correction = On

Antialiasing FXAA = Off

Antialiasing Mode = Application-controlled

Antialiasing Setting = Application-controlled (Aici nu ma lasa sa modific)

Antialiasing Transparency = Off

CUDA GPUs = All

DSR Factors = Off

DSR Smoothness = Off (Aici nu ma lasa sa modific)

Maximum pre-rendered frames = Use the 3D application setting

OpenGL rendering GPU = Auto-select

Power management mode = Optimal power

Shader Cache = On

Texture filtering Anisotropic sample optimization = Off

Texture filtering Negative LOD bias = Allow

Texture filtering Quality = Quality

Texture filtering Trilinear optimization = On

Threaded optimization = Auto

Triple buffering = Off

Vertical sync = Use to 3D application setting

Virtual Reality pre-rendered frames = 1