| IerurașDeCiocolataAlba a întrebat:

Acum cateva zile am cumparat un DVD ca sa bag muzica pe el pentru masina. Problema este ca masina mea citeste doar CD-uri...
Stie cineva daca se poate transforma un DVD intr-un CD? Aș cumpara un Cd direct ca sa nu mai depun atata efort dar la mine in oras nu se prea gasesc CD... Abia am gasit un DVD

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Nu ai cum sa transformi un dvd intr-un cd laughing si ai grija ca anumite playere auto (mai vechi) suporta doar cd audio. Adica trebuie sa il faci cu un program (power iso, nero etc.) si sa il faci in format audio.
Concluzie : citeste bine specificatiile playerului tau auto (trebuie sa scrie un model pe el si gasesti pe google specificatiile) si trebuie sa cumperi un cd si sa il faci in format audio cel mai probabil. (gasesti pe net ogramada de tutoriale video si text in romana cum sa faci chestia asta).
Eu am cumparat de la kaufland un set de cd-uri acum o saptamana si am dat in jur de 11 lei parca pe 10 cd-uri sau ceva de genul.
Succes!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Muzica se baga pe CD nu pe DVD. Nu-l poti transforma in CD.

| Evolution a răspuns (pentru darrio2007):

Muzica se baga si pe DVD laughing)
Muzica se baga si pe stick si pe orice device. Depinde fiecare player ce format citeste.

| RAY a răspuns:

Imposibil

| xerxes1 a răspuns:

Al meu citeste doar CD Sony.Am incercat cu no name de la Kaufland si nu le vede.
Le-am gasit la Altex.Am luat o confectie de 50 buc.
Trebuie scrise cu viteza mica 8x ca audio cd.

| RpxOnAir a răspuns:

Nu