| Cristian83 a întrebat:

Acum cateva zile doi oameni m-au abordat si mi-au cerut telefonul mie si prietenului meu. Eu la inceput nu am vrut sa il dau dar ei erau foarte insistenti. Faza a fost ca ei "voiau sa dea un mesaj unui baiat"insa tot imi puneau intrebari ca si pe ce retea esti sau daca am doua cartele.Peste cateva minute mi-au dat telefonul iar dupa ce au plecat au venit niste baieti intrebandu-ne daca au facut ceva la telefoane ca si lor li s-au cerut.Acum ma intreb daca chiar au facut ceva la ele, poate au luat imeiul sau nu stiu.Va rog ajutati-ma!

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci pentru a afla. Eventual descarca ceva antivirus sau antimalware. Sau poti sa dai o resetare din fabrica. Sau poate ca au luat ceva credit de pe telefon.
In privinta imei si a celorlalte date software nu are treaba, nu te deranjeaza cu nimic asta.

| cfrtobias a răspuns:

O sters istoric daca o sunat sau mesaj istoric?