| Constantin112 a întrebat:

Acum cateva zile mi-am cumparat un laptop :
HP Terra Procesor Intel Pentium Dual Core T4400 2.2 Ghz
4GB DDR3
HDD 500 GB
Placa Video Intel HD Graphics ( Integrata pe placa de baza ) 1 GB

Problema este urmatoarea ...cand bag un joc pe el nu imi vede in full screen ( ecranul este de 15.6 inch si rezolutia este de 1366x768 ) deci cum am zis nu imi vede full screen vede in ecran mai mic si restul se vede doar negru si daca dau sa maresc rezolutia din joc tot asa se vede ( ecranul laptop-ului este full hd ) eu am inteles ca asta e de la jocul anume ...ca de exemplu astazi am instalat fifa 12 si se vedea intr-un ecran ff mic si in rest se vede doar negru nu se vede in full screen.
Daca stie careva o rezolvare va rog sa imi spuneti.

Funda!

Răspuns Câştigător
| SouLIce a răspuns:

1 Intel hd graphic nu este integrata in placa de baza ci in proceosr
1 rezolutia displayul-ui nu este full hd
rezolutia 1920x1080
Problema este de la joc am intalnit si eu aceeasu problema la un joc
Nu este bun jocul

1 răspuns:
| Tudor_Daniel_1997 a răspuns:

Ecranul tau ai zis ca are 1366x768. rezolutia asta e putin mai mare de HD 720p. nu e full HD. reinstaleaza driverul video