| DoarAlin a întrebat:

Acum câteva zile mi-am cumpărat un pc de la Altex, sistemul lui de operare era Ubuntu, eu l-am schimbat in Windows 8.1, totul a mers bine, pana când am întâmpinat o eroare in timpul instalarii, ecranul s-a facut o eroare, apoi s-a restartat. Eroarea am aflat ca se numeste "Blue Screen of death". Chiar nu știu ce sa fac, pc-ul meu e nou, este destul de performant, si nu pot instala decat 8 sau 10, iar la ambele imi da eroare. Vreo idee?

Răspuns Câştigător
| iwefgOficiall a răspuns:

Daca nu merge pe windows trimite-l la garantie si explica-le sau fa o poza la bluescreenul ala.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pui pe cineva care se pricepe sa il instaleze

| Adrian926a a răspuns:

Pc-ul este facut sa nu accepte sa instalezi decat windows 7, asa am cumparat si eu un laptop, cauta pe Youtube, cand instalezi windows 8 sau 10 va trebuii sa deschizi consola cmd si sa scrii niste comenzi nu mai stiu care dar gasesti pe Youtube bafta