| Allexutz2131 a întrebat:

acum cateva zile mi-am lasat telefonul aprins, am uitat sa il bag la incarcat si am lasat si netu aprins. A 2-a zi imi arata ca aveam 0% baterie, mi se tot stingea/aprindea si imi arata ca system se tot opreste... ce pot sa fac? Va rog ajutati-ma repede

Răspuns Câştigător
| safoan a răspuns:

Pai depinde de ce fel de telefon ai, poti cauta pe net cum sa-l pui in SAFE MODE iar de acolo sa ii faci un Factory reset o resetare de fabrica sau un system restore sau chiar poate fii problema de la un update care l-a facut singur telefonul ca avea conexiune la internet. Daca aceste solutii nu merg atunci e problema de hardware si va trebui sa mergi la un service de telefoane.

2 răspunsuri:
| CdeMetal a răspuns:

Eu cred ca ai o problema cu bateria sau cu incarcatorul, incearca sa-l incarci la pc sau cu alt incarcator

| Allexutz2131 explică:

Telefonul este un Huawei p9 lite. Si apropo cand imi arata aia cu system se blocheaza telefonul de tot.