| Danyelutzuu a întrebat:

Acum ceva timp mi-am root-at telefonul si am zis sa-mi descarc diferite aplicatii cu, care pot sa hack-uiesc jocuri. Buuuun, am gasit FREEDOM. Dupa ce l-am instalat si l-am testat pe jocuri, si-a facut treaba, dar dupa asta nu a mai mers GOOGLE PLAY, GOOGLE+, CONTUL DE YOUTUBE, CONTUL DE GOOGLE...aa, cand mi-am luat telefonul(Allview Viper I) android-ul era 4.2.2. si puteam sa-i dau update la 4.4.2. asa ca i-am dat update, dar chiar si dupa update conturile mergeau, dupa ce am luat FREEDOM nu au mai mers, cum pot sa rezolv?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Cu o resoftare a telefonului într-un service autorizat sau reprezentanță Allview, deoarece tocmai ți-ai virusat sistemul cu prostii de genul folosit mai aiurea și pe contul de root, cont ce NU este destinat uzului zilnic, ci este destinat celor ce au habar de linux și servește la reparare sistemului în caz(rar) de daune.Succes

2 răspunsuri:
| Danyelutzuu explică:

Adica intr-un fel trebuie sa-mi puna versiunea originala de android care a avut-o telefonul la inceput?

| DeyCj a răspuns (pentru Danyelutzuu):

Cam. da.Sau una compatibilă cu hardware-ul telefonului.În reprezentanțe se va resofta cu versiunea de fabrică.În service-uri cu o versiune compatibilă cu hardware-ul telefonului.Succes