| vladlove123 a întrebat:

acum instalez pe laptop windows xp sp2 pentru prima data instalat de mine si cand am ajuns sa creez partitiile le-am sters si am dat creeare partitie s-a creat c de 305243 mb si acum nu mai pot sa creez partitia d
ce pot sa fac?
funda
si mentionez ca se incarca foarte greu la creearea partitiei

Răspuns Câştigător
| florin1979 a răspuns:

Dai pe delete partition. apoi iar pe create. iar jos ai marimea totala a hardului. stergi acolo, si faci o partitie, daca ai xp, de sa zic 15 Gb. acolo vei scrie 15000Mb. apoi continui instalarea. ai grija sa fii atent sa instalezi windowsul in asta de 15000 sa nu muncesti de 2 orihappy

| vladlove123 explică (pentru florin1979):

Florin trimite-mi un mesaj privat cu idul tau sa imi explici plizz sau baga-l u pe al meu vladutz.mgv99 te rog frumos

2 răspunsuri:
| alexoooo a răspuns:

Mai instaleaza odata windowsul.
Mai erau niste programe cu care luai locul liber dintr-o partitie si il mutai unde aveai nevoie.Dar dura foarte mult si nu cred ca merge sa iei din partitia cu windowsul