| PopperAdy7 a întrebat:

Salut,TPU!
Acum o luna mi-am luat un alt calculator, am bagat internet prin router..insa merge greu videoclipurile..Internetul merge foarte bine,la viteza, dar cand se incarca pagina se cam blocheaza calculatorul.Videoclipurile merg asa in reluare..desi s-au incarcat deja.
Cand umblu prin desktop sau my computer, calculatorul merge foarte bine.
Cam care ar putea fi problema?
Are memorie RAM de vreo 250 MB
1.53 mhZ sau ceva de genul.

Oare sa fie de vina placa video? Am auzit ca trebuie sa fie buna. Placa video face calculatorul sa mearga mai repede?
Este un PC cu Windows XP Service Pack II Pentium 3.
Funda!

3 răspunsuri:
| AlinSUNT a răspuns:

Asa am patit si eu da nu e din cauza calculatorului ci din cauza browserului sau nu stiu cum le zice eu zic sa iti instalezi pentru a viziona filme lungi Mozilla Firefox si pentru cautare si altele Google Chromehappy Bafta!

| PopperAdy7 explică (pentru AlinSUNT):

Folosesc deja Mozilla straight face.
calcultorul e gol golut...

| 4ndr33y a răspuns (pentru PopperAdy7):

Incearca cu opera... nu m-a dezamagint niciodata. Dezinstaleaza flash playerul care il ai si cauta pe net versiunea 10.1 NON-IE, daca faci astea corect imi vei multumii in 20 -30 min.winking