| sNk_7399 a întrebat:

Salut TPU? ajutati-ma si pe mine cu o problema va rog.

Am cumparat o placa video de la eMAG si am pus-o in PC instalez driveru se instaleaza si cand dau la Control Panel imi zice :

NVIDIA Display settings are not available

You are not currently using a display attached to an NVIDIA GPU

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Aici ai driverele placii de baza:
http://www.driverscape.com/......1-a1/27347
La unele drivere sunt sunt mai multe variante. Descarci pe ultimul.
(ex. Motherboard Intel-"Intel(R) ICH10 Family USB Universal Host Controller"
ai 3A66... 3A69-descarci 3A69.
Normal ar fi sa le descarci pe toate, chiar daca W7 le are (le are intr-o varianta mai simpla), merge mai bine cu driverele originale.
Dupa instalarea fiecarui driver, Restart.
Iar pentru Placa video:
http://www.geforce.com/drivers
( dai pe search si descarci varianta:
GeForce 327.23 driver-WHQL, Sep.19 2013)
(Fara beta si Game Ready)

12 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ai dezinstalat vechiul driver?

| sNk_7399 explică (pentru sltlp):

Da si tot degeaba si l-am instalat pe asta nou si i-am facut si update si nimic sad

| sltlp a răspuns (pentru sNk_7399):

Reinstaleaza sistemul de operare. Si driverele le iei de pe site de la geforce.com

| sNk_7399 explică (pentru sltlp):

Am facut si asta si tot nu merge imi mai zice

Standard VGA Graphics Adapter si imi da Failed

| sNk_7399 explică (pentru sltlp):

Da am reinstalat si windowsu

| horia2012 a răspuns:

Instaleaza placa de baza de pe CD si acolo ai si un driver VGA Adapter.
Ce placa video ai? Ce Windows ai?

| sNk_7399 explică (pentru horia2012):

Nu am CD la placa de baza sad placa video e nVidia Gigabyte Geforce GT 630 si am windows 7 ultimate 32 bit

| horia2012 a răspuns (pentru sNk_7399):

Atunci ce placa de baza ai? Descarca asta gratis, instaleaza-l,
te duci la motherboard si vezi ce scrie acolo.
http://www.piriform.com/speccy/download

| sNk_7399 explică (pentru horia2012):

Motherboard
Manufacturer FUJITSU SIEMENS
Model D2811-A1 (CPU)
Chipset Vendor Intel
Chipset Model Q45/Q43
Chipset Revision 03
Southbridge Vendor Intel
Southbridge Model 82801JD (ICH10D)
Southbridge Revision 02
BIOS
Brand FUJITSU SIEMENS // Phoenix Technologies Ltd.
Version 6.00 R1.11.2811.A1
Date 1/15/2009
PCI Data
Slot PCI
Slot Type PCI
Slot Usage Available
Data lanes x1
Slot Designation PCIe x1
Characteristics 3.3V, PME
Slot Number 0
Slot PCI
Slot Type PCI
Slot Usage In Use
Data lanes x16
Slot Designation PCIe x16
Characteristics 3.3V, PME
Slot Number 1
Slot PCI
Slot Type PCI
Slot Usage In Use
Bus Width 32 bit
Slot Designation PCI
Characteristics 5V, 3.3V, PME
Slot Number 2
Slot PCI
Slot Type PCI
Slot Usage Available
Bus Width 32 bit
Slot Designation PCI
Characteristics 5V, 3.3V, PME
Slot Number 3

| sNk_7399 explică (pentru horia2012):

Imi dai un link cam de unde sa descarc direct

| horia2012 a răspuns (pentru sNk_7399):

Niciodata nu se descarca driverele toate o data. Nicaieri nu ai sa gesesti asa ceva. Din pagina pe care ti-am dat-o alegi numai driverele care-ti trebuie, te duci in dreapta pe download si in urmatoarea pagina e primul de sus. LInk-ul e bun, l-am probat.
Daca vrei cautare si instalare automata a driverelor, te duci aici si descarci varianta "DriverPack Solution 13 build for DVD". Dupa ce ai descarcat, ori o treci pe un DVD (eu asa am facut- e cel mai bine), ori incarci imaginea in Deamon Tools sau alt program de driver virtual ca asta gratis:
http://www.softpedia.com/......-ROM.shtml

| Anonimus197568 a răspuns (pentru sNk_7399):

Cred ca e o problema specifica placii video 630. Ca aceeasi problema o am si eu cand vreau sa intru in contro panel

| horia2012 a răspuns (pentru sNk_7399):

Aici ai driverele placii de baza:
http://www.driverscape.com/......1-a1/27347
La unele drivere sunt sunt mai multe variante. Descarci pe ultimul.
(ex. Motherboard Intel-"Intel(R) ICH10 Family USB Universal Host Controller"
ai 3A66... 3A69-descarci 3A69.
Normal ar fi sa le descarci pe toate, chiar daca W7 le are (le are intr-o varianta mai simpla), merge mai bine cu driverele originale.
Dupa instalarea fiecarui driver, Restart.
Iar pentru Placa video:
http://www.geforce.com/drivers
( dai pe search si descarci varianta:
GeForce 327.23 driver-WHQL, Sep.19 2013)
(Fara beta si Game Ready)