| romario97 a întrebat:

Salut TPU,ajutati-ma si pe mine, m-am infectat cu niste virusi ai naibi de puternici care mi-au facut pc praf, adica: nu merge sa instalez antvirus, cand apas tastele "CTRL+ALT+DEL"imi a eroare aceea cu "task manager has been disabled by your administartor",.Am incercat toate variantele care le-am vazut pe net ar degeaba.Ma poate ajuta si pe mine cineva?
Ofer FUNDA!

8 răspunsuri:
| ovydyu1992 a răspuns:

Esti online? Te ajut eu e foarte simplu

| jhonny999 a răspuns:

Foloseste aplicatia Re-enable Task Manager; http://www.kaz3.info/......nager.html

| viooiv a răspuns:

Scoate HDD si pune-l la alt pc si deviruseaza HDD. Salveaza ce mai poti salva.Bafta.

| dannyel86 a răspuns:

Solutia cea mai simpla e reinstalarea sistemului de operare, pentru a scapa de toti virusii posibili.
Intrebare: numai dupa ce se infecteaza calculatorul te hotarasti sa-ti pui antivirus?
Asta trebuie sa fie principala grija dupa ce-ti instalezi Windows-ul, pe urma pui celelate programe (metoda de precautie). Nu esti singurul care se plange de problema asta cand nu are antivirus, si pana la urma tot la reinstalare Windows se ajunge, pentru ca, fii convins, nu doar Task Manager a fost infectat cu virus, si nu-ti dispare problema daca rezolvi numai cu el. Poate maine iti ataca alta aplicatie importanta si-ti blocheaza total accesul la computer. Si atunci chiar va trebui sa pui din nou sistemul de operare. Bafta!

| K0sti a răspuns (pentru dannyel86):

Corect...o bila alba dannyel! Oricum, windows-ul e praf, task manageru' e frectie.

| dannyel86 a răspuns (pentru K0sti):

Mersi! Ti-am apreciat raspunsul la problema cu multfunctionala Canon. Nu banuiam ca poate avea probleme din fabrica cu cablul usb. Se mai intampla...

| K0sti a răspuns (pentru dannyel86):

Ehee, nu ai idee de cate ori m-am izbit de problema asta. Sa tii minte chestia asta cand intilnesti acest simptom. Si eu am apreciat unele din raspunsurile tale si ma bucur cand vad tineri care mai au idee de probleme tehnice si nu-si rup degetele in metin-uri si cs-uri.