| Sami4041 a întrebat:

Am 15 ani si sunt pasionat de electronică, credeți ca ar fi o idee buna sa vând diferite circuite integrate etc pe care le recuperez de pe plăci ca să îmi pot procura si eu putini bani de care am nevoie ca sa pot cumpăra diferite piese etc?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu mai cumapra nimeni circuite integrate ca pe vremuri.
Azi se arunca ce-i stricat si se inlocuiesc cu unele noi.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti pasionat de electronica, mergi al un Club de robotica sau electronica si invata acolo, fa ceva!

| Rd79 a răspuns:

Ai putea incerca pe olx, dar probabil ca nu o sa faci multi bani din asta.

| DoctorWh0 a răspuns:

Daca is procesoare noi ( macar Core 2 Duo) atunci da poate mai merge cu cativa lei... Daca is placi video cat de cat recente da poate merge. Da sa vinzi niste bucati de silicon cu o leaca de cositor pe ele nu, nu merita. Mai bine te apuci sa faci roboti si alte chestii ca probabil iesi mai in avantaj.

| iwefgOficiall a răspuns:

In ziua de azi circuitele vechi stau prin depozite infundate de paienjeni si cele noi le iau locul!