Salut TPU! Am 4 sloturi RAM la PC. Doua dintre sloturi sunt ocupate cu 2 memorii de 1333 mhz care fac in total 4 GB. Mai am 2 memorii a câte 4 GB fiecare cu 1666 mhz. Pot pune și cele 2 memorii de cate 1666 mhz in sloturi sau trebuie sa fie neapărat de 1333 mhz? Precizez că toate cele 4 memorii sunt DDR3.

Mulțumesc anticipat!

Dau fundă!

2 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Merge, le poti pune.

| NLS a răspuns:

Poti, si vor functiona toate 4 la 1333MHz.

Dar trebuie sa ai cantitati egale de memorie pe fiecare canal, A si B
(consulta manualul placii de baza, pentru a vedea ordinea sloturilor).