| CristiCristiano a întrebat:

Am 4GB RAM dar PC-ul folosește doar 3, 25GB RAM și am un windows pe 64 bits.Cum pot să fac să folosească toți cei 4GB RAM?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Daca folosesti o placa video integrata restul de memorie se duc catre placa video. Daca nu folosesti placa integrata din bios cauti sa dezactivezi memoria alocata pentru ea.

3 răspunsuri:
| Dutu_Cosmin_1994 a răspuns:

Am si eu 9 gb dar imi ia doar 8 deoarece am placa integrata si mai mananca si ea +sistemul deci doar daca iei placa video si o bagi u atunci dezactivezi din control panel.

| Frank51 a răspuns:

Daca ai placa video integrata e posibil ca aceasta sa isi aloce o anumita parte din memorie pentru ea, ca memorie de lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa e normal sa iti arate cand alte componente necesita memorie ram.Stai calm.