| mariusnicolae032 a întrebat:

Am abonament cu internet la Telekom si vreau sa merg la digi (FIBERLINK 1000). Pot renunta la abonament? Cum? Daca pot ce router sa cumpar?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te portezi de la Telekom la Digi, atât.

| JicaContra a răspuns:

Daca esti in perioada contractuala NU poti renunta... legal
daca nu esti, le dai telefon si le spui ca vrei sa reziliezi contractul

poti sa iei router care sa suporte 1gbps chiar de la gigi, in general ti-ar trebui un router care sa aiba 1gbps pe toate porturile SI sa coste macar 200lei, altfel NU o sa suporte 1gpbs real, iar daca faci si t0rrrenti atunci cel putin 250lei, nu am chef sa stau sa iti explic exact de ce, dar crede-ma pe cuvant