| AdamAlexandru a întrebat:

Am achizitionat acum 2 ani un laptop Acer ASPIRE 5741G. Cand il bag la incarcat, se incarca ce se incarca, apoi incepe sa palpaie becul care imi arata ca este pornit laptopul si becul care imi arata ca este bagat la incarcat! Atunci cand cele 2 beculete palpaiesc, chiar daca laptopul este bagat la incarcat acesta nu se mai incarca! Dau funda la cine imi poate spune si mie ce are laptopul!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui cat timp te tine acum bateria. Se pare ca bateria ta a ajuns la limita de viata si va trebui sa cumperi alta. Numai bine!

| AdamAlexandru explică (pentru Ioandelasal):

Bateria mea tine cam 2 ore si ceva.

| AdamAlexandru explică (pentru Ioandelasal):

Cam stiti cat ar costa o baterie pentru laptopul meu? Sau de unde as putea face rost?

| Ioandelasal a răspuns (pentru AdamAlexandru):

Nu stiu exact, te poti uita pe internet, cautand cu baterie pentru laptop Acer ASPIRE 5741G.