| dikaaa a întrebat:

am achizitionat o placa video Asus amd r7 250 1gb drr5 128 bit,am introdus-o in pc,si problema este ca pc se aprinde,merg toate coolerele(si cel de la placa video) dar nu primesc semnal pe ecran,am incercat si pe hdmi cu tv, nimic!
Config pc: placa de baza Lenovo... pci-express 3.0, procesor i5 3,2 ghz, 8 gb ram, sursa din cate am vazut scrie max power 280W
Sa fie de la placa video, poate am primit-o defecta? De la pc meu?
Va rog help

3 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Vezi sa nu-ti explodeze Sursa =)
Cum sa pui asa placa pe un **** de sursa?

| dikaaa explică (pentru CPAElites):

Cu sursa aia a venit pc laughing

| Alternocrazy a răspuns:

Uite ca poate ca in procesul de introducere a placii grafice sa nu fi atins ram-ul. De obicei cand atingi ram-ul de pe placa apar asemenea erori. In caz contrar du-te la magazinul de unde ai luat placa video si cere sa-ti demonstreze ca lucreaza cel putin, sau poti sa te consulti cu un vanzator ce placa video ar fi compatibila pentru calculatorul tau.