| daniel90987 a întrebat:

am achizitionat recent placa de baza msi B350M PRO-VDH si procesorul Ryzen 3 2200g, le-am montat frums am pus rami am conectat sursa, il aprind si pace nu apare nimic pe monitor, observ ca totul functioneaza(cooler, ventilatoare, placa de baza) dar tot nimic nu apare.Stiu ca trebuie facut update la bios dar cum daca nu imi apare nimic pe ecran( de specificat este faptul este ca nu am Placa Video ci am ales sa folosesc Vega 8, un IGPU, o placa video nu am pe acasa nici un alt procesor pe socket AM4 ).Ma poate ajuta cineva?

3 răspunsuri:
| marian37 a răspuns:

Iti trebuie obligatoriu update de bios. Ca sa il faci trebuie sa ai un procesor compatibil cu placa de baza, unul dintre procesoarele Ryzen seria 1000.

| daniel90987 explică (pentru marian37):

Asta stiam dar nu am un alt procesor si a gandeam daca este o alta solutie si care este probabilitatea ca ducand-o la u service sa mi-o faca?

| EusebiuPWN a răspuns (pentru daniel90987):

Daca au la indemana un procesor din seria 1000, cu siguranta.