| RiasX a întrebat:

am achizitionat recent un monitor, iar pe cel vechi l-am pus ca monitor secundar, totul ok, dar problema mea aici intervine. Cand intru intr-un joc si jocul respectiv e fullscreen si vreau sa folosesc al doilea monitor jocul de pe monitorul principal intra in bara, dar de exemplu daca pun jocul fullscreen windowed nu mai patesc asa, doar ca nu pot pune ce rezolutie vreau (cel putin in cazul cs-ului) si asta ma deranjeaza. Exista vreo solutie prin care sa pot folosi monitorul secundar fara a imi baga jocul de pe principal in bara?

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Nu exista solutie, totul depinde de joc.
https://superuser.com/......-window-on
Este vorba de developeri in articolul asta, iar, daca problema exista, este clar ca developerii jocului nu s-au straduit sa implementeze asa ceva, deci tu nu poti face nimic.
Stii deja singura "solutie": jucatul in windowed/borderless.

| GeorgianRaGe a răspuns:

Din pacate nu, si eu am fost deranjat de acest lucru dar m-am obisnuit, si eu voiam sa existe un buton sa iti mute cursorul de pe un monitor sau altul sau sa faci ceva sa muti cursorul fara sa iti iasa din joc.