| x313x a întrebat:

Am achizitionat un Receiver HD cu funcţie de înregistrare de la Telekom si cand il deschid incepe sa se auda un tacanit in el, nu se aude tare. Cand il opresc nu se mai aude. Este normal?

Răspuns Câştigător
| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Probabil de "vina" e vreun transformator. Nu ai de ce sa te ingrijorezi, e un sunet normal.

| x313x explică (pentru ﭿTroubledSoul):

Sa sun la ei?

| ﭿTroubledSoul a răspuns (pentru x313x):

Nu are rost, majoritatea dispozitivelor electronice alimentate de la 220V au acest sunet, pana si unele incarcatoare de telefoane au acest sunet.

4 răspunsuri:
| vladutcornel a răspuns:

Se aude din televizor sau de la receiver?
Nu știu dacă are legătură, dar eu am UPC și televizor fără SCART. Merge prin HDMI fără probleme, dar cu un adaptor SCART-RCA se aude un țiăit.