| ChristianT a întrebat:

Am achizitionat un televizor LED FULL HD Samsung si un sistem home cinema LG.Cum pot sa fac sa se auda sunetul din televizor prin sistem? Am cumparat un cablu cu doua iesiri rca si una jack, jack-ul bagandul in televizor si iesirele rca(rosu si alb)le-am bagat in acel dvd de la sistem.Cand dau la televizor difuzor extern si la dvd auxiliar nu se aude nimic.Dvd-ul mai are intrare hdmi, optical si un loc unde scrie antena.Va rog ajutati-ma, dau funda.

Răspuns Câştigător
| SME a răspuns:

Iti trebuie un cablu optic ca sa se auda exact ca la un home cinema si trebuie puse boxele in camera (ce centrala pe centru, ce de colt dreapta in colt dreapta si tot asa) (ca si cum ai fi in film)