| JohnnyWalkerBravo a întrebat:

am auzit de Incarcatoare Universale pentru Smartphone, Tableta, Laptop, etc. dar exista oare cumva Baterii Universale pentru Smartphone? si daca da, cat costa oare?

2 răspunsuri:
| Robert2580 a răspuns:

Baterii universale pentru smartphone=baterie externa, din ceea ce stiu eu. Nu poate sa existe baterie care sa se potriveasca la toate tipurile de telefoane pentru ca nu toate au acelasi soket sau aceeasi marime, cum e la incarcator de ex.

| JohnnyWalkerBravo explică (pentru Robert2580):

Inteleg. deci nu prea exista Baterie Universala. multumesc de raspuns.