| MariusGomoi a întrebat:

Am avut un vecin care era la mate INFO și intr-o zi când am fost la el am deschis ceva aplicație in Cmds in care au apărut numere binare unul după altul. Ca in filme când deschide Hackerul programe de apare " 0 1 0 1 0 1" Și as vrea sa sa fac și eu una dar nu găsesc nicăieri pe google.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

laughing laughing laughing
Invata un limbaj de programare simplu, care functioneaza in mod text (de exemplu Basic, sub DOS).
In cateva linii de program poti face ca in fereastra de comanda sa apara asemenea secvente binare sau hexazecimale. happy

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Iei niste numere, le imparti la doi si afisezi restul.