| iAMVi a întrebat:

am avut windows. 8 pe un laptop Lenovo si ma conectam fara probleme la wi fi dar dupa ce am instalat windows 7, teapa, nu mai merge wifi, cum ma conectez?

3 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Cauta driver wi-fi de windows 7 pentru laptopul tau, daca nu gasesti, teapa, trebuie sa instalezi 8

| FlorinCiokan a răspuns:

Salut. Daca cumva nu ai vreun buton wifi pornit/oprit si l-ai atins din greseala atunci cel mai sigur e ca nu ti-e instalat driver-ul. Instaleaza Slim Driver ala iti gaseste driverele si le poti instala direct.
Bafta.

| Alexandrescu_Vlad_1990 a răspuns:

Salut! Cel mai probabil e de la drivere. Cauta pe site-ul de la Lenovo pentru laptop-ul tau driverele de la placa de retea( sau placa wi-fi). Ia driverul DOAR de pe site-ul oficial de la Lenovo, pentru ca risti sa iei teapa. Sper ca te-am ajutat. Bafta!