| anonim_4396 a întrebat:

Am bagat o placa audio noua si nu stiu de ce nu merge. Am instalat driverele,pana aici totul bine. Cand dau pe placa audio si dau drumul la o melodie si imi arata ca imi merge melodia. Dar nu stiu de ce nu se aude (am probat mai multe sisteme, casti, etc si degeaba ). Care ma ajuta si o sa mearga o sa primeasca funda!

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Trebuie selectata ca cea de redare si dezinstalate driverele de la cea integrata.

| jabiilord a răspuns:

Dai disable din Bios la cea integrata.
Vezi in control panel ca ai o icoana de la ea.
Daca ai sistem audio atunci trebuie selectat numarul de sateliti (tip-ul de sistem).
Bafta si pentru alte sfaturi sau tutoriale despre calculatoare trage un ochi aici: http://www.tutorialepc.ro

| Cornel320 a răspuns:

Cand ai cumparat placa audio te-ai uitat la interfata suportata de placa de baza? S-ar putea sa nu iti mearga din cauza asta.

| JohnnyClau a răspuns:

Si am uitat sa spun Am dat si volumul la maxim la placa!