| Tiger7777 a întrebat:

am ceva sa va spun si sper sa ma ajutati. Deci, astazi am iesit cu prietenii ca de obicei pe la ora 14:30 sa mai stam in parc, sa mai povestim, sa mai batem mingea...Pana cand a venit unul cu care nu eram prea bun prieten dar nici dusman... cumva intr-o relatie de prietenie cat de cat ok. Ne-am pus la masa si asta a inceput sa imi faca poze, dar doar mie,eu i-am zis ca nu-mi place, dar el a continuat, mi-a facut multe poze, dintre care si vreo 10 d-astea de santaj, iar printre astea de santaj era una in care eram cu gura mai deschisa, si nu stiu cum, dar i-a venit ideea sa ma puna pe SnapChat,dar nu oricum ci a cautat o poza cu un penis si a editat poza astfel incat sa arate ca eu sug un penis, si a postat-o pe Snap,dar pe toate astea, si pe asta cu penisul le-a salvat in telefon,nu il am pe copilul asta la prieteni pe Snap dar mi-a aratat cum a postat poza aia, si acum ma simt incredibil de rau, mi-e rusine si sa ies din casa. Ce sa fac? PS: Degeaba vorbesc cu el sa o stearga ca nu o va sterge, iar la prieteni nu il am deci nu-i pot da report, el a zis ca va sta doar 24H pe Snap si stiu si eu asta, dar el inca o mai are salvata in telefon pe langa celelalte. Daca afla tot orasul eu ce ma fac? Ajutati-ma cu ceva sfaturi va rog din suflet. Mersi

15 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

In locul tau sunam la politie la 112. Exista lege si pentru asa ceva.

| Nemessys a răspuns:

Si daca afla. ce? Crezi ca o sa rada de tine?

Cat de prost poate sa fie cineva incat sa creada ca ala este un penis real si tu chiar faceai,, treaba aia". straight face Stie toata lumea ca este,, o gluma" deci nu are de ce sa rada de tine sau cand te vede cineva pe strada sa zica : ia uite lu' ala ii place sa o suga.

| untu a răspuns (pentru Nemessys):

Ce ar fi tu in locul lui cum te-ai fi simtit daca cineva iti face asa ceva?

| Nemessys a răspuns (pentru untu):

Bineinteles ca m-as simti prost, dar totusi, ce as putea sa fac? Tu ce ai face?

Oricum. care crezi ca o sa fie reactia lumii cand o sa vada poza aia? straight face

| untu a răspuns:

Spune-i baiatului sa se stearga poza aceea care va afecteaza reputatia ta, dar daca nu te asculta spune-i ca voi fi obligat sa spuna parintilor tai si sa discute cu parintii lui sau il poate denunta la politie sau sa-l dai in judecata pentru calomniere si defaimare prin imagine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand, toata lumea isi va da seama ca e o gluma.Ai 2 variante:ori faci si tu aceiasi chestie,gen cauti o poza cu el, orice poza si o editezi, facandu-l de ras, ori pui o postare pe snap pe Facebook sau pe insta in care zici ceva de genu asta; Hei il stiti pe x? Daca da, sa stiti ca e un ratat fara viata personala care n-are cv mai bun de facut decat sa editeze poze tampite, probabil e gelos pe mine.Eh,nu toata lumea e desteapta.Csf ncsf"

| Strwberrs a răspuns:

Vorbeste cu diriginta/dirigintele si el/ea o sa contacteze parintii copilului respectiv(daca e in clasa cu tine, bininteles) cu siguranta!

| AKARA0 a răspuns:

Din cate am văzut ai 2 metri, frate ti-e frică de un pripas căruia îi scuipi semințe in cap?
Când mai dai de el și ești în parc cu mai mulți, iei telefonul cu tine și te prefaci că stai pe el (tu filmezi sau înregistrezi), apoi te duci la secția de poliție, cu părinții evident, și depui plângere pentru șantaj și violarea vieții private.
+ Că ai martori o grămadă

| Tiger7777 explică:

A,da am uitat sa spun, pentru ce care incearca sa ma ajute spunandu-mi sa le spun la parintii lui...In primul rand el este| Nu as putea spune chiar "copil" e un mare derbedeu care bea aproape in fiecare seara, pe parintii lui ii doare fix in cot de ce face copilul lor, el a facut multe+ca omoara foarte multe pisici si caini si din cate stiu, dar n-am nicio dovada la asta: A omorat chiar si un om straight face

| untu a răspuns (pentru Tiger7777):

Sfinte Doamne Dumnezeule! Esti sigur de asta? Ai vazut sau chiar ai dovezi sa dovedesti ca este un golan, un derbedeu, un ucigas? vai de parintii lui care nu au grija de acest,, copil''! De unde stii ca a omorat un om?

| Tiger7777 explică (pentru untu):

A aflat tot cartierul, a avut o poza in telefon cu el cum tinea un cutit plin de sange in mana, care era infipt intr-un picior...Insa nu se poate dovedi daca piciorul si sangele erau reale sau nu. Un om care a aflat a fost la politie sa zica asta, dar ei nu au facut nimic, acum nu pot sa zic in gura mare "Da! A omorat un om", dar este posibil

| Ciprian363636 a răspuns:

În locul tău l-aș bate sau aș pune niște prieteni să-l bată. Pe bune, chiar nu înțeleg rostul acestor glume de prost gust și e clar că dacă a fost atât de limitat încât să facă asta nu va înțelege de vorbă bună că nu a fost bine ce a făcut.

| Nevm a răspuns:

Tu trebuie sa nu mai stai cu complexati de-astia prosti.
De ce nu te impui? Intr-o zi o sa-ti dea una reala pe la gura, iar tu, ce faci? O mananci?
Impune-te ma.
Da-le replica macar, nu-i lasa sa rada de tine, ca ajungi un clown de cartier.
Iesi din casa, ca nu-i nimic real, nu faceai nici o feelatie.E snapchat.

| Deleon a răspuns:

Incearca sa faci si tu poze de santaj si sa le editezi pentru snap, daca nu le ai cu editul imi dai PM si te ajut eu cu un edit super cool. big grin

| CostelMD a răspuns:

Un sfat ar fi sa vorbesti cu parintii lui, stiu ca iti va fi rusine ...alta varianta nu vad, decat sa sari pe el si sa-l inveti minte.Succese tie