| anonim_4396 a întrebat:

Am conectat azi in pc cablu 20+4 la placa de baza si cand am bagat cablul de alimetare in priza, de la sursa a iesit o flama si fum. Pc-ul porneste dar nu imi mai afiseaza nimic pe ecran?

Ce s-a intamplat?

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

De ce azi si nu ieri, de ce nu acum 1 saptamana?

| AdrianBoss17WOLF a răspuns:

Hopa nu e bine... sunt mai multe caue: 1.Sursa proasta
2.Ai montat placa de baza in carcasa fara distantieri
3. Posibil a facut vreun scurt
4.PLaca video s-a ars in urma incercari
5.Ai ars cipsetul
6.Ai ars ramii(sau poate ai lucrat cu mainile goale pe placa de baza si ai facut o descarcare electrica )
ETC

| Wojak a răspuns:

S-a ars ceva. Scoate placa video sau ramii si incearca din nou. Daca nu se aude niciun BEEP lung, multiplu, oricum, inseamna ca placa de baza e arsa. Uita-te dupa condensatori cu capul bombat, trasee explodate, etc.

| 1danyel a răspuns:

1. verifica sursa
2. procesoru
3. placa video sau integratu grafic ( daca ai placa video incorporata )