| ALEXXXL19 a întrebat:

am cumparat cand am fost acasa un proiector de 50wati dar nu face fata lumina nu e asa de puternica sa lumineze panba la 100 metri ce sa cumpar ca sa lumineze destul de ok pe o distanta de 100 metri varianta pe led cum e cea de acum pe led, Multumesc

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai nevoie de o oglinda reglabila care sa focalizeze fascicolul de lumina cat mai drept.
Am lanterna cu Led de 3W care lumineaza la 50-60m, incat se poate citi ziarul.
Totul depinde de perfectiunea focalizarii.