| anonim_4396 a întrebat:

Am cumpărat mai demult un CD cu muzică și aș vrea să trec muzica de pe el pe telefon. Cum pot face asta? Ce pași trebuie să fac? Am încercat și mai demult dar nu am reușit.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca e audio CD "de fabrica" (cu mai putin de 20 melodii), atunci trebuie sa le convertesti in format mp3.

Melodiile in format mp3 se copiaza pe cardul de memorie a telefonului, fie printr-un cititor de card, fie conectand telefonul la calculator printr-un cablu de date.

2 răspunsuri:
| DonRelog a răspuns:

Incearca ca bagi CD-ul in calculator, sa copii toate melodiile pe el si de pe PC pui pe telefon cu cablu USB.

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Daca cdiul e track il copiezi in compiuter cu windows media player daca e mp3 il copiezi direct in telefon sau in card